دکتر مردانی در مصاحبه با پایکاه خبری جوان خودرو اظهار داشتند:

شرکت های فناور و دانش‌بنیان، آماده همکاری با خودروسازان

۱۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۱ کد : ۴۴۴۶۶ عمومی پژوهش و فناوری
شرکت های فناور و دانش‌بنیان، آماده همکاری با خودروسازان

رییس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، با اشاره به برگزاری همایش ظرفیت‌های همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش بنیان و گروه صنعتی ایران خودرو، گفت: اگر خودروسازان قصد تقویت و توسعه خودروسازی را دارند، باید به سمت برنامه ریزی بلند مدت و همکاری با شرکت ها و نهادهای دانش بنیان، گام بردارند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محسن مردانی افزود: خودروسازان داخلی در حوزه بومی سازی و ساخت داخل توفیقاتی را حاصل کرده اند و در حوزه طراحی و تولید محصول با فناوری بالا و تکنولوژی های جدید، نیاز به استفاده بیشتر از ظرفیت بخش‌های دانش بنیان کشور دارند.

وی با بیان این‌که افزایش ساختار فیزیکی و اداری شرکت های خودروساز منجر به کارایی بیشتر نخواهد شد، عنوان کرد: اگر خودروسازان قصد توسعه و تنوع در محصول را دارند، بهتر است با توجه به توانمندی و ارتباط بخش های دانش بنیان با دیگر صنایع، از ظرفیت های نهادهای فناور مانند جهاد دانشگاهی و از دانش سایر صنایع، در راستای ارتقا کیفی تولیدات خود استفاده بیشتری کنند.

رییس سازمان جهاد دانشگاه صنعتی شریف، اظهار کرد: با توجه به نگرش مثبت مدیران طرفین، ارتباط خوبی میان ایران خودرو و جهاد دانشگاهی در قالب یک تفاهم نامه صورت گرفته است، اما برای دستیابی به نتایج بهتر، ارتباطات باید مستمر و مداوم باشد.

وی با بیان این‌که ریسک پذیری و اعتماد، لازمه همکاری با شرکت های دانش بنیان است، افزود: شرکت های فناور و دانش‌بنیان، آماده همکاری با خودروسازان هستند، خودروساز نیز نیازهای خود را در حوزه های مختلف ارایه کند و این ارتباط متقابل در صورتی محقق خواهد شد که اعتماد، ریسک پذیری و زمان، مدنظر خودروسازان قرار گیرد.

مردانی با بیان این‌که برگزاری این همایش برای ایران خودرو نتیجه مثبت خواهد داشت، خاطرنشان کرد: ارتباط با نهادها و شرکت های معتبر دانش بنیان، دریافت ایده و فکرهای جدید در جهت رفع نیازهای ایران خودرو، بخشی از نتایج مفید این همایش برای صنعت خودروسازی خواهد بود.

وی با اشاره به این‌که در این همایش، ایران خودرو شناخت بیشتری نسبت به شرکت های دانش بنیان به دست خواهد آورد، گفت: کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرکت های دانش بنیان، زمینه ساز انتخاب های بهتری خواهد بود و ایران خودرو می تواند اولویت همکاری با این شرکت ها را تجربه کاری مفید، نیروی انسانی متخصص، قابل اطمینان بودن، برخورداری از توان مالی و خدمات پس از فروش و داشتن دانش فنی داخلی بگذارد.

همایش «ظرفیت‌های همکاری شرکت‌ها و نهادهای دانش‌بنیان و گروه صنعتی ایران‌خودرو»، در روزهای ۲۲ و ۲۳ خرداد سال جاری در سالن همایش‌های شرکت ساپکو برگزار می‌شود.              

منبع خبر

کلید واژه ها: همایش گروه صنعتی ایران خودرو شرکت‌ها و نهادهای دانش بنیان سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف پژوهشکده توسعه تکنولوژی


نظر شما :